W biznesie najważniejsze są kontakty

Misje gospodarcze dla partnerów biznesowych z zagranicy obejmują organizację 22 wizyt przyjazdowych dla przedstawicieli branży turystycznej z wybranych krajów: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Czechy, Słowacja, Węgry, Rosja, Ukraina, Białoruś, Anglia, Irlandia, Szkocja, Kraje skandynawskie, Izrael, Chiny, Japonia, Hiszpania, Portugalia, Włochy, USA. W programie misji znajdą się: seminaria, wizyty w obiektach turystycznych oraz inne wydarzenia towarzyszące, a także branżowe warsztaty B2B. Efektem tych działań jest stale rozrastająca się baza praktycznej wiedzy o ofertach turystycznych Krakowa i Regionu- najbardziej interesujących dla touroperatorów z zagranicy. Zaproszeni goście mają okazję zapoznać się z Krakowem i Regionem Małopolska, ofertą turystyczną przedsiebiorstw, oraz nawiązać kontakty służące rozwijaniu długofalowej współpracy biznesowej z polskimi przedsiebiorstwami działającymi w obszarze turystki. Współpraca z miedzynarodowymi partnerami jest również szczególnie istotna z punktu widzenia tworzenia i wdrażania pakietów przyjazdowych dedykowanych turystom.

 

Węgry

Kraków- Bochnia- Zakopane
26 czerwiec - 29 czerwiec 2019

W czerwcu Małopolska Organizacja Turystyczna gościła w Małopolsce czterech touroperatorów z Węgier. W czasie czterodniowejwizyty goście odwiedzili m.in. ICE (Miedzynarodowe Centrum Konferencyjno- Kongresowe ) i Kopalnie Soli w Bochni, a takżemieli okazję zwiedzić Tarnów i poznać jego związki z kulturą i historią Węgier. Dzięki współpracy z hotelem Golden Tulip Kazimierz w dniu 26 czerwca odbyły się warsztaty B2B podczas których małopolskabranża turystyczna prezentowała swoje oferty. W rozmowach networkingowych wzięło udział 16 przedstawicieli małopolskichfirm turystycznych z regionu.

 

 

Austria

Kraków- Szczawnica- Zakopane
20.06-23.06 2019


Na trzy dni do Krakowa i Małopolski przyjechały przedstawicielki turystycznej branży z Wiednia, podczas których poznały region, oraz nawiązały kontakty w ramach organizowanych w hotelu Wyspiańskim warsztatów branżowych. W programie tego intensywnego pobytu znalazła się wizyta w Pieninach i tradycyjny Spływ Dunajcem.Goście mieli również okazję zobaczyć kościół w Dębnie Podhalańskim - jeden z obiektów na Szlaku Architektury Drewnianej wpisany na listę UNESCO, a także pospacerować po Dolinie Chochołowskiej.

 

Holandia

Kraków- Bukowina- Zakopane
14 czerwca - 16 czerwca 2019

 


Pięciu potencjalnych kontrahentów z Holandii odwiedziło w połowie czerwca stolice małopolski i Tatr gdzie odbyły się prezentacje ofert biznesowych. W ramach wizyty goście mogli poznać i skorzystać z wód termalnych w hotelu Bukovina, oraz podziwiać Tatry z szczytu Kasprowego Wierchu. W Krakowie Krakow Convention Bureau zaprezentowało potencjał miasta jako atrakcyjnego miejsca do organizacji międzynarodowych konferencji, kongresów i spotkań biznesowych, a Małopolska Organizacja Turystyczna opowiedziała o swojej działalności i obszarach współpracy.

 

 

 

 

Belgia

Kraków- Szczawnica- Zakopane
14 czerwca - 17 czerwca 2019

 

Prosto z Brukseli do Krakowa przyleciała grupa czterech touroperatorów w celu nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Podczas warsztatów B2B w hotelu Metropolo w Krakowie rozmowy networkingowe prowadzone były z 16 przedstawicielami firm z terenu całego województwa, w czasie których prezentowane były obiekty, hotele, oraz organizatorzy turystyki. Belgijscy goście mieli okazję zobaczyć Kopalnie Soli w Wieliczce, oraz zwiedzić Krakow specjalnie na tę okazje przygotowanym melexsem. W Szczawnicy flisacy zabrali gości na spływ Dunajca, a w Zakopanem przedstawiciele Polskich Kolei Państwowych (PKL) na szczyt Kasprowego Wierchu.


 

 

 

 

Francja

Krakow- Szczawnica - Zakopane
31 maja -03 czerwca 2019

 

Na przełomie maja i czerwca Małopolska Organizacja Turystyczna zorganizowała misję gospodarczą 8 touroperatorow z Francji do  Małopolski. Wizyta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wsród małopolskich przedsiębiorców, czego dowodzi liczny ich udział w warsztatach branżowych. Francuscy przedstawiciele poszukiwali partnerów do współpracy międzynarodowej w z zakresie turystyki aktywnej, oraz biznesowej. W programie misji znalazły się spotkania i prezentacje w ICE Kraków, Kopalni Soli w Wieliczce, Hotelu Radisson Blu Hotel&Residences Zakopane. Podczas wizyty w Małopolsce Nasi goście zachwycali się również ofertą gastronomiczną. W programie posiłki serwowane były przez karczmy i  restauracje  dzięki którym mieli okazję poznać smaki tradycyjnej polskiej kuchni w nowoczesnej odsłonie, a także prawdziwych regionalnych produktów.

 

 

 

Czechy

Kraków- Krynica Zdrój- Bukowina Tatrzańska
12 grudnia - 16 grudnia 2018

W przedświąteczny czas do Małopolski przyjechala ośmioosobowa grupa reprezentantów czeskiego rynku turystycznego. Goście spędzili w Krakowie i Małopolsce pięć dni podczas których wzieli udział w uroczystym otwarciu ogólnopolskiego sezonu zimowego 2018/2019  organizowanego przez Małopolską Organizację Turystyczną w Słotwiny Arena. Czesi mieli również okazję do wyjechania koleją liniową na Jaworzynę Krynicką gdzie zaprezentowana została infrastruktura umożliwiająca uprawianie narciarstwa, snowboardingu i innych sportów zimowych: trasy i wyciągi narciarskie, hotele, restauracje.Tradycyjnie w ramach misji gospodarczej odbyły się warsztaty branżowe, tym razem w Aparthotel Vanilla w Krakowie, dzięki którym branża z Małopolski zaprezentowała swoją ofertę. Niecodziennym bonusem  wpływającym  na wysoką ocenę pobytu okazały się Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym  Krakowa stanowiące szczególną atrakcje turystyczną często wykorzystywaną w ofertach zagranicznych agencji turystycznych.

 

USA

Kraków- Bukowina Tatrzańska- Zakopane

24 listopada - 29 listopada 2018

Koniec listopada to czas kiedy na zaproszenie Małopolskiej Organizacji Turystycznej przyjechali amerykańscy agenci turystyczni z Chicago. 7 - osobowa grupa spędziła w Regionie sześc dni podczas których kompleksowo zwiedzili Kraków oraz Zakopane- dwa główne ośrodki turystyczne w Małopolsce. W Krakowie grupa odwiedziła m.in. Kazimierz - dawną dzielnicę żydowską, a także Wzgórze Wawelskie. W Zakopanem oprócz wyjazdu koleją liniową na Gubałówkę goście spotkali się z dyr. sprzedaży hotelu Mercure Kasprowy w którym odbyła się prezentacja obiektu i możliwości współpracy, natomiast w Hotelu Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej odbyły się warsztaty B2B z przedstawicielami małopolskiej branży turystycznej. Amerykanie zawitali również do Paczółtowic gdzie zapoznali się z ofertą oferowaną przez Kraków Valley Golf& Country Club. Ostatni wieczór goscie zakończyli kolacją w Dworze Sieraków w Dobczycach.

 

Portugalia

Kraków-Bukowina Tatrzańska- Zakopane
07 listopada - 11 listopada 2018

W pierwszej połowie listopada w Krakowie i Małopolsce pojawili się przedstawiciele portugalskiego biznesu turystycznego. Grupa dziesięciu osób przyleciała do Krakowa z Madrytu oraz z Barcelony i spędziła w Małopolsce pięć dni, w ciągu których odbyły się specjalnie na tę okazję przygotowane prezentacje obiektów min. ICE Kraków, Kopalni Soli w Wieliczce, Hotelu Golden Tulip Kazimierz, a także prezentacja KCB obrazująca możliwości realizacji dużych przedsięwzięć z obszaru turystki MICE.W Bukowinie Tatrzańskiej touroperatorzy mogli skorzystać z wód termalnych w Hotelu Bukovina, a w Zakopanem odwiedzili Nosalowy Dwór Resort&Spa poznając ofertę hotelowo-konferencyjną tego obiektu. Goście mieli również okazję zobaczyć, jak powstaje najpopularniejszy z góralskich serów - oscypek w Muzeum Oscypka w Zakopanem.Tradycyjnie w ramach misji gospodarczej odbyły się warsztaty branżowe na które przybyły dwadzieścia trzy przedsiębiorstwa z Krakowa i Regionu.

 

Szkocja

Kraków- Wieliczka- Zakopane
23 październik - 27 października 2018

W ramach kolejnej misji gospodarczej realizowanej w ramach projektu Promocja oferty gospodarczej branż przemysłu czasu wolnego oraz wsparcie Małopolskich MŚP w ekspansji na rynki zewnętrzne Małopolskę odwiedziło pięciu touroperatorów z Wielkiej Brytanii operujący na rynku szkockim. W programie oprócz warsztatów branżowych realizowanych tym razem w Zakopanem w Hotelu Belvedere, znalazła się również wizyta w Kopalni Soli w Wieliczce, prezentacja hotelu Harnaś w Bukowinie Tatrzańskiej oraz produktów turystycznych Grupy Trip w Zakopanem. Aby móc łatwo i przyjemnie zobaczyć ogrom zabytków miasta goście wybrali się na zwiedzanie Krakowa meleksem.

 


Słowacja


Kraków- Wieliczka- Gródek nad Dunajcem- Zakopane
20 wrzesień - 23 wrzesień 2018

Półmetek jesieni to wizyta Naszych sąsiadów ze Słowacji. Branża turystyczna przyjechała na południe Polski w celu nawiązania relacji biznesowych w obszarze turystyki z małopolskimi przedsiębiorcami.Warsztaty B2B odbyły się w Wieliczce w hotelu Turówka i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem lokalnej branży. Oprócz networkingu goście odwiedzili Kopalnie Soli w Wieliczce, a także udali się do Gródka na Dunajcem, gdzie specjalnie dla nich Hotel Heron przygotował prezentacje obiektu wraz z rejsem katamaranem po jeziorze Rożnowskim. Grupa zdążyła również odwiedzić hotel Bania w Białce Tatrzańskiej oraz wstąpić do Zakopanego i Chochołowa na prezentacje największego kompleksu basenów termalnych w Polsce- Term Chochołowskich.

 


Skandynawia

Kraków-Wieliczka- Zakopane
30 sierpnia - 3 września 2018

Ośmiu przedstawicieli turystyki MICE z Skandynawii przyjęło zaproszenie Małopolskiej Organizacji Turystycznej na misję gospodarczą do Małopolski. Goście przylecieli z Norwegii, Szwecji, Finlandii i Danii w poszukiwaniu partnerów do współpracy w obszarze turystyki biznesowej. Na warsztaty branżowe organizowane w centrum konferencyjnym Folwark Zalesie w Wieliczce przybyło dwadzieścia sześć firm zajmujących się realizacją spotkań branżowych, konferencji, kongresów, wydarzeń specjalnych, imprez motywacyjnych, a także obiekty i hotele z zapleczem konferencyjnym. Grupa odwiedziła również obiekty takie jak: Tauron Arena Kraków, ICE Kraków czy Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowego Expo Kraków, a w Zakopanem największy obiekt konferencyjny pod Tatrami Nosalowy Dwór Resort&Spa.

 


Chiny

Kraków- Krynica Zdrój- Gródek nad Dunajcem
22 czerwca - 27 czerwca 2019

Czerwcowa wizyta to grupa siedmiu przedstawicieli branży MICE z Chin, którzy po raz pierwszy przyjechali do Krakowa i Małopolski z Pekinu i Nanjing.W czasie trwania sześciodniowej wizyty zaproszeni goście mieli okazje wziąć udział w prezentacjach min. Krakow Convention Bureau dzięki której przekazano zainteresowanym informację o obiektach konferencyjnych i partnerach biznesowych planujących zorganizować kongres, stowarzyszenie lub wydarzenie korporacyjne w Krakowie, a także Małopolskiej Organizacji Turystycznej. W Krakowie oprócz zwiedzania miasta i jego atrakcji, grupa wybrała się do obiektów takich jak ICE Kraków, oraz Tauron Arena. W Krynicy - Zdroju zaprezentowano zaplecze konferencyjno-kongresowe posiadające w swojej ofercie bazę SPA i WELLNESS, w hotelach takich jak Hotel Spa dr Irena Eris, oraz Hotel Prezydent Medical Spa&Wellness. W drodze powrotnej do Krakowa Chińczycy wybrali się na rejs katamaranem po Jeziorze Rożnowskim zorganizowanym przez Hotel Heron w Gródku nad Dunajcem. Grupa odwiedziła również Kopalnię Soli w Wieliczce oraz pobliską Winnicę Srebrną Górę - jedną z największych winnic w Polsce gdzie goście zostali zaproszeni na degustacją win w pawilonie enoturystycznym u podnóża Winnicy.


Ukraina

Kraków- Krynica Zdrój- Zakopane
30 Stycznia - 3 lutego 2018 roku

W szczycie sezonu zimowego odwiedziła Małopolskę grupa z Ukrainy reprezentująca ukraiński rynek turystyczny. Osiem przedstawicieli agencji turystycznych z Kijowa, Lwowa i Charkowa zapoznało się z ofertą zimową województwa w Krynicy Zdroju i Zakopanem, oraz nawiązało kontakty z lokalną branżą podczas organizowanych warsztatów branżowych w hotelu Prezydent w Krynicy -Zdroju. Goście wyjechali na szczyt Jaworzyny Krynickiej, aby poznać infrastrukturę i zaplecze do uprawiania sportów zimowych, a także skosztowali wód mineralnych w Pijalni Głównej Krynicy - Zdroju i wstąpili na prezentację Hotelu Czarny Potok Resort SPA&Conference. W Zakopanem poznali kolejną stacje narciarską WITÓW-SKI, a także odwiedzili nowo powstały hotel Aquarion gdzie odbyła się prezentacja obiektu i jego zaplecza Aqua Parku.


Anglia

Kraków- Zakopane- Limanowa- Krynica Zdrój
13 grudnia - 17 grudnia 2017

Przedświąteczny czas należał do agentów turystycznych z Wielkiej Brytanii, którzy pojawili się w Małopolsce w czteroosobowym składzie.  Wizyta wzbudziła liczne zainteresowanie lokalnej branży czego dowodem była imponująca frekwencja na warsztatach B2B organizowanych w Browarze Lubicz w Krakowie. Na spotkaniu networkingowym z gośćmi z Londynu pojawiło się dwudziestu sześciu przedstawicieli z województwa małopolskiego.Grupa spędziła w Krakowie i Małopolsce pięć dni podczas których wzięła udział w uroczystym otwarciu ogólnopolskiego sezonu zimowego 2017/2018 organizowanego przez Małopolską Organizację Turystyczną w Laskowej. Tradycyjnie podczas programu misji gospodarczych nie zabrakło prezentacji u wybranych przedsiębiorców takich jak: Hotel Bania, Jaworzyna Krynicka czy Hotel Limanova. Goście mieli również okazję zobaczyć kościół św. Szymona i Judy Tadeusza w Dobrej- jednego z obiektów drewnianych tworzącego Szlak Architektury Drewnianej.


Włochy

Kraków- Zakopane- Wieliczka
07 Grudzień- 11 grudzień 2017

W drugim tygodniu grudnia siedem firm z Włoch zajmujących się turystyką biznesową odwiedziło Kraków i Małopolskę. Na warsztaty branżowe organizowane w Tauron Arena Kraków przybyło dwadzieścia cztery firmy zajmujące się realizacją spotkań branżowych, konferencji, kongresów, wydarzeń specjalnych, imprez motywacyjnych, a także obiekty i hotele z zapleczem konferencyjnym.Grupa z Włoch zwiedziła Kraków (Stare Miasto, Kazimierz- dawna dzielnica żydowska, Wzgórze Wawelskie), oraz Zakopane min. Muzeum Karola Szymanowskiego Willa Atma, Centrum Krupówki. W Zakopanem grupa wybrała się również na spacer Doliną Chochołowską- najdłuższą i największą doliną w polskich Tatrach.W programie nie zabrakło prezentacji obiektów takich jak: ICE Kraków, Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowego Expo Kraków, Kopalnia Soli w Wieliczce, oraz hoteli: Bukovina Hotel, Nosalowy Dwór Resort&Spa, Hotel Vienna Andels.

 

Izrael

Kraków- Zakopane
27 październik - 31 październik 2017

 

Siedmioosobowa grupa z Izraela przyleciała do Polski na zaproszenia Małopolskiej Organizacji Turystycznej. W czasie pięciodniowej wizyty touroperatorzy zwiedzili Kraków i Zakopane.W Białce Tatrzańskiej odbyły się warsztaty branżowe, a w Krakowie Małopolska Organizacja Turystyczna na spotkaniu otwierającym misję gospodarczą opowiedziała o swojej działalności i obszarach współpracy. Goście mieli okazję wyjechać koleją liniową na Gubałówkę oraz skorzystać z kąpieli w wodach termalnych hotelu Bania, natomiast Nosalowy Dwór Zakopane zaprezentował grupie hotel i jego potencjał wypoczynkowy i biznesowy.

 

 

Skandynawia

Kraków- Zakopane- Wieliczka
28 września - 02 października 2017

W ramach kolejnej misji gospodarczej realizowanej przez Małopolską Organizację Turystyczną do Krakowa przyleciało dziesięciu touroperatorów z Szwecji i Norwegii. W ciągu kilkudniowej wizyty przedstawiciele firm turystycznych mieli okazję do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, poznania Regionu i jego walorów. W ramach programu goście odwiedzili Zakopane min. Kasprowy Wierch skąd podziwiali szczyty Tatr oraz Willę Koliba - muzeum w którym można zachwycać się stylem zakopiańskim, jak również Kopalnię Soli w Wieliczce, Krakow Valley Golf w Paczółtowicach - malowniczo położone wśród Jurajskich Parków Krajobrazowych. Warsztaty branżowe odbyły się w Michałowicach w obiekcie Szary Residence, dysponującym własnym ośrodkiem jeździeckim.

 

Hiszpania

Kraków- Szczawnica- Bukowina Tatrzańska
16 wrzesień - 20 wrzesień

W połowie września Małopolskę odwiedziło Małopolska 8 touroperatorow z Hiszpanii. Wizyta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród małopolskich przedsiębiorców, czego dowodzi liczny ich udział w warsztatach branżowych, które odbyły się w hotelu Grand Sal w Wieliczce. Hiszpańscy przedstawiciele poszukiwali partnerów do współpracy międzynarodowej w z zakresie turystyki aktywnej, rekreacyjnej. W programie misji znalazły się spotkania i prezentacje. W Szczawnicy goście odwiedzili Stadninę koni Rajd, Arenę Narciarską Jaworki Homole, Wąwóz Homole, w Bukowinie skorzystali z oferty termalnej hotelu Bukovina. Na koniec wizyty zapoznali się z ofertą obiektu Dwór Sieraków. 


Białoruś

Kraków, Szczawnica- Białka Tatrzańska 
04 wrzesień - 08 wrzesień 2017


W ramach misji gospodarczej organizowanej przez Małopolską Organizację Turystyczną do Krakowa i Małopolski przyjechało 8 przedstawicieli z Białorusi. Touroperatorzy spędzili w Małopolsce intensywny czas, podczas którego poznali region i jego produkty turystyczne. Goście zwiedzili Kraków i Kopalnie Soli w Bochni, oraz odwiedzili Szczawnicę- Zdrój w której zaplanowano prezentację obiektu - Stadnina Koni Huculskich "Gładyszów", a także atrakcję takie jak Spływ Dunajcem oraz wyjazd koleją na Palenicę. W ramach wizyty odbyły się również warsztaty B2B z małopolską branżą turystyczną w hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej.

 


Rosja

Małopolska Organizacja Turystyczna w terminie ... zorganizowała misje gospodarczą do Małopolski dla touroperatorów z rynku rosyjskiego. Podczas misji, która trwała 5 dni, zorganizowane zostały spotkania otwierające połączone z warsztatami na które zostali zaproszeni przedsiębiorcy z Małopolski, oraz odbyły się prezentacje oferty gospodarczej u wybranych przedsiębiorców z województwa.