E-Katalog

E-katalog branży turystycznej to katalog produktów i usług branży medyczno-uzdrowiskowej, sportowo rekreacyjnej i biznesowej MŚP w województwie małopolskim. Katalog przedstawia profile Małych i Średnich Przedsiębiorstw branży turystycznej i przemysłu czasu wolnego w Krakowie i Małopolsce, zainteresowanych rozwojem współpracy międzynarodowej. W katalogu znajdują się sylwetki zgłoszonych firm, informacje o ich działalności i ofertach w obszarach współpracy, wraz z danymi kontaktowymi. E-katalog umożliwi szybkie wyszukanie lokalnych partnerów i potencjalnych obszarów współpracy.

Szukasz partnerów biznesowych w Małopolsce i Krakowie? Zobacz listę Małych i Średnich Przedsiębiorstw zainteresowanych współpracą międzynarodową.

E-katalog jest dostępny w wersji on-line (poniżej) oraz w formie plików do pobrania. Pliki do pobrania są dostępne w ośmiu wersjach językowych.

PARKUROWA 1
32-091 Michałowice
+48 12 306 51 00
+48 533 455 141
Pokaż
Rok założenia: 2015
Bartosz Radwan
MANAGER DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY
+48 601 407 316

Szary Residence i Klub Jazdy Konnej Szary

Klub Jazdy Konnej Szary jest największym i najnowocześniejszym ośrodkiem jeździeckim, nie tylko w Małopolsce. Od 2006 r. obiekt wciąż się rozwija. KJK to 2 obszerne hale i 2 parkury zewnętrzne z profesjonalnym podłożem o międzynarodowych standardach, zadaszona karuzela boksowa z wewnętrznym lonżownikiem, trawiaste padoki i znakomicie wyposażone stajnie. W 2015 r. otwarte zostały Hotel i Restauracja, rok później – Ogród Zimowy i Chata Grillowa. Po 2 latach działalność średnia ocena gości Szary Residence w serwisie Booking.com to 9,5/10, co plasuje Hotel w ścisłej czołówce obiektów w Małopolsce.

Szary Residence to obiekt hotelowy, który powstał na terenie Klubu Jazdy Konnej Szary w malowniczej miejscowości Michałowice koło Krakowa. Na terenie 12 ha poza hotelem znajdują się też stajnie, parkury, padoki, lasy, łąki i otwarte przestrzenie. W ofercie obiektu jest też całoroczna Chata Grillowa, Ogród Zimowy, ogrodzony plac zabaw z trampoliną i przestronne parkingi. W 40 klimatyzowanych i dobrze wyposażonych pokojach może zamieszkać do 100 gości. Bogata oferta restauracji, sale konferencyjne i Strefa Wellness (siłownia, jacuzzi, sauna) stanowią pełną ofertę dla biznesu i na wypoczynek. Obiekt jest oddalony od Krakowa o 7 km, kursuje tu komunikacja miejska (przystanek zaledwie 200 m od hotelu). Recepcja czynna jest 24 h na dobę. Hotel organizuje wyjadzy integracyjne, firmowe, wycieczki szkolne i zielone szkoły oraz obozy jeździeckie - (letnie i zimowe). W restauracji odbywają się przyjęcia okolicznościowe, wesela i bankiety. Istnieje możliwość organizacji ogniska, kuligu, grilla i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Fiołkowa 28
32-823 Sterkowiec
+47 99 871 656
+48 504 125 956
Pokaż
Rok założenia: 2014
Anna Zalewska-Partyka
WŁAŚCICIEL
+48 504 125 956

Tannklinikkikrakow Anna Zalewska-Partyka

Nasza oferta turystyki stomatologicznej i medycznej jest skierowana do pacjentów zagranicznych (głownie z rejonu Skandynawii), którzy oczekują najwyższej jakości usług medycznych, wykonywanych w jak najkrótszym czasie, w bardzo atrakcyjnych cenach. Firma Tannklinikkikrakow Anna Zalewska-Partyka działa z niezwykłym zaangażowaniem oraz poświęceniem, od wielu lat zajmując się na rynku polsko-norweskim turystyką medyczną, i cieszy się nieskazitelną opinią wśród wszystkich korzystających z jej usług pacjentów. Zapewniamy bezpieczeństwo oraz indywidualną, 24-godzinną, spersonalizowaną opiekę norweskojęzyczną

Firma Tannklinikkikrakow Anna Zalewska-Partyka nie działa szablonowo oraz automatycznie. Każda osoba zgłaszająca się do nas na leczenie do Krakowa traktowana jest indywidualnie i znajduje się pod bezpośrednią opieką norweskojęzycznego właściciela firmy, który pozostaje do dyspozycji pacjenta 24 h na dobę, od momentu zgłoszenia aż do dnia odwiezienia pacjenta na lotnisko po zakończonym leczeniu. Anna Zalewska-Partyka jest obecna podczas wstępnej konsultacji oraz całego procesu leczenia, a także we wszystkich sprawach dotyczących naszych usług, bariery językowej lub osobistych indywidualnych życzeń bądź zapytań kierowanych do nas. Organizujemy dla naszych pacjentów podróż, pobyt w Polsce oraz atrakcje turystyczne w trakcie całego okresu leczenia. Pacjenci nie ponoszą ŻADNYCH dodatkowych kosztów związanych z ciągłą opieką norweskojęzycznego reprezentanta. Jedynym kosztem są zabiegi lecznicze wg oficjalnego cennika kliniki. Firma Tannklinikkikrakow Anna Zalewska-Partyka ma własnych anglojęzycznych kierowców,którzy obsługują transfery lotniskowe i czekają na naszych pacjentów.

SERENO FENNA 2/12
31-143 Kraków
+48 781 907 180
Pokaż
Rok założenia: 2010
Jolanta Stachura Pacholarz
PREZES
+48 781 907 180

Terra Magica -wyprawy niezwykłe

Terra Magica powstała z pasji do podróży. Schodzimy z utartych szlaków, szukamy nowych dróg, odkrywamy zapomniane kultury i zdobywamy mało popularne szczyty. Każda podróż jest dla nas inspiracją do tworzenia nowej jakości przygody. Jesteśmy ekspertami w przygotowaniu wypraw w małych grupach, na najwyższym poziomie. Podróżujemy w niepowtarzalne miejsca z najwyższej klasy przewodnikami. Wyprawy, które przygotowujemy, są nieszablonowe i dostosowane do indywidualnych potrzeb. W 2016 r. powstała Terra Magica Poland, która odkrywa piękne zakątki Polski i przybliża naszą kulturę gościom z zagranicy

1. Amazonia 20 dni – wyjątkowa wyprawa i przygoda w jednym z najbardziej odległych regionów amazońskiej dżungli, uważanym za trudno dostępny dla przeciętnego podróżnika. Terytorium to jest zamieszkałe przez tajemnicze plemię kotów – Matse, a także należące do tej samej rodziny językowej i etnicznej plemiona Pano, Korubos i Marubos.
2. Madagaskar – fascynująca wyprawa na niezwykłą wyspę, gdzie kontrasty są esencjalnym składnikiem środowiska. Mnogość zapachów, towarzyszące im zadziwienie i entuzjazm na widok tak wielu dziwnych i różnorodnych form natury. Intensywne kolory z dominacją czerwieni, olśniewające lateryty, słodkie, zielone pola ryżowe.
3. Korsyka GR 20 – uznawany jest przez wielu za najtrudniejszy szlak górski w Europie. Na trekking powinni udać się z nami zaawansowani wędrowcy.
4. Kostaryka – to niewielki kraj w Ameryce Środkowej, gdzie przygoda miesza się z luksusem. Plaże z przejrzystymi wodami i krystaliczną czystością piasku mogą rywalizować z karaibskimi, bujne, soczyście zielone lasy z zagubionymi pośród nich wulkanami przyciągają wędrowców i miłośników natury z całego świata. Parki narodowe zajmują większą powierzchnię niż w jakimkolwiek innym kraju świata.

POWIŚLE 12/4
31-101 Kraków
+48 12 294 01 56
Pokaż
Rok założenia: 1993
Janina Dziadkowiec-Kozłowska
KIEROWNIK BIURA
+48 12 427 13 27

Tour Guide Office „WĘDROWIEC”

Biuro Usług Przewodnickich „Wędrowiec” działa na rynku turystycznym od 1993 r. Prowadzone jest przez doświadczonych pracowników i specjalistów do spraw turystyki. Jesteśmy wpisani do Rejestru Organizatorów Turystyki Marszałka Województwa Małopolskiego pod numerem D/82/99/177/2004, posiadamy gwarancję ubezpieczeniową turystyczną Towarzystwa Ubezpieczeń EUROPA S.A. Należymy do Krakowskiej Izby Turystyki (KIT), Izby Turystyki Rzeczypospolitej Polski (ITRP) oraz jesteśmy członkiem-założycielem Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej (PITM).

Oferujemy kompleksową obsługę grup i turystów indywidualnych w Krakowie i Małopolsce:

 • profesjonalne zwiedzanie Krakowa,
 • licencjonowani przewodnicy po Krakowie i przewodnicy po Wawelu,
 • wycieczki po Krakowie i okolicy: Kopalnia Soli Wieliczka, Muzeum Auschwitz-Birkenau, Zakopane, spływ Dunajcem, Ojców i Pieskowa Skała, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice,
 • rezerwacja noclegów i wyżywienia,
 • organizacja konferencji i kongresów,
 • specjalistyczne programy na życzenie: kulturalne, religijne, biznesowe,
 • bilety wstępu do muzeów, teatrów i na imprezy kulturalne,
 • usługi transportowe, transfery,
 • wieczory regionalne, występy zespołów folklorystycznych,
 • aktywności sportowe,
 • warsztaty tematyczne, lekcje muzealne,
 • wycieczki dla szkół i firm oraz klientów biznesowych w kraju i za granicą.
ul. Wł. Bandurskiego 8/1
31-515 Kraków
+48 12 411 07 21
+48 504 298 438
Pokaż
Rok założenia: 1991
Grażyna Leńczowska-Januszczyk
General manager
+48 12 411 07 21

Tourist Service „GACEK” Jerzy Roszkiewicz – Organisator Of Sightseeing Tours Of Wierzchowska Górnej Cave

Biuro Usług Turystycznych „GACEK” Jerzy Roszkiewicz m.in. jest organizatorem zwiedzania Jaskini Wierzchowskiej Górnej – największej jurajskiej jaskini udostępnionej dla ruchu turystycznego. Jaskinia posiada status pomnika przyrody na terenie Jurajskiego Parku Krajobrazowego „Dolinki Podkrakowskie”, stanowiąc jeden z kluczowych punktów programu turystyczno-rekreacyjnego pod nazwą Pierścień Jurajski. Jest członkiem Stowarzyszenia Podziemne Trasy Turystyczne Polski, które należy do Śląskiej Organizacji Turystycznej i Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Dolinki Krakowskie, a w nich m.in. także i Jaskinia, zajęły I miejsce w 7. edycji nowych cudów Polski w 2013 r., zaś w tym roku I miejsce w Top Atrakcje 2017.

Bajkowymi korytarzami Jaskini Wierzchowskiej wiedzie 700-metrowa, jaskiniowa trasa turystyczna. Trasa zwiedzania najpierw prowadzi Przesmykiem Długim – korytarzem utworzonym przez koryto dawnej podziemnej rzeki, krętym jak jej meandry (korytarz ozdobiony jest interesującymi półkami skalnymi), poprzez Salę z Kotłami, dającą wyobrażenie o możliwościach sprawczych wody. Ciekawą szatę naciekową można zobaczyć w Hoteliku (sala najczęściej wybierana na nocleg przez speleologów). Następną największą komorą jaskiniową jest Sala Tronowa, zwana też Salą Balową, ze stałą ekspozycją z wykopalisk archeologicznych, okazów minerałów (wystawa kalcytu) i skamieniałości. Wędrujemy dalej korytarzem Widły do kolejnej sali, znanej jako Sala Człowieka Pierwotnego, którą upodobał sobie nasz przodek. Duże wrażenie, szczególnie na najmłodszych turystach, może wywrzeć spotkanie z prawdziwym jaskiniowcem – Dziadkiem Neolitosem. Prehistoryczny mieszkaniec groty opowiada odwiedzającym, jak przed tysiącami lat, w okresie paleolitu i neolitu, wyglądało życie zamieszkujących tu ludzi. Ściany i strop komór w Jaskini Wierzchowskiej pokrywają ciekawe formy krasowe – kotły wirowe, stalaktyty, sta