E-Katalog

E-katalog branży turystycznej to katalog produktów i usług branży medyczno-uzdrowiskowej, sportowo rekreacyjnej i biznesowej MŚP w województwie małopolskim. Katalog przedstawia profile Małych i Średnich Przedsiębiorstw branży turystycznej i przemysłu czasu wolnego w Krakowie i Małopolsce, zainteresowanych rozwojem współpracy międzynarodowej. W katalogu znajdują się sylwetki zgłoszonych firm, informacje o ich działalności i ofertach w obszarach współpracy, wraz z danymi kontaktowymi. E-katalog umożliwi szybkie wyszukanie lokalnych partnerów i potencjalnych obszarów współpracy.

Szukasz partnerów biznesowych w Małopolsce i Krakowie? Zobacz listę Małych i Średnich Przedsiębiorstw zainteresowanych współpracą międzynarodową.

E-katalog jest dostępny w wersji on-line (poniżej) oraz w formie plików do pobrania. Pliki do pobrania są dostępne w ośmiu wersjach językowych.

SZKOLNA 7
33-380 Krynica-Zdrój
+48 18 262 67 10
+48 694 665 222
Rok założenia: 2010
Mirosław Ziębiec
MANAGER PENSJONATU
+48 694 665 222

Pensjonat **** Gaborek

Pensjonat Gaborek działa na rynku usług turystycznych i gastronomicznych od 7 lat. Pensjonat posiada kategorię czterech gwiazdek, nadaną na podstawie decyzji Marszałka Województwa Małopolskiego nr 53/2011 z 16 maja 2011 r. Działalność pensjonatu nastawiona jest na gości indywidualnych, grupy zorganizowane oraz klientów biznesowych. Pensjonat jest członkiem Sądeckiej Organizacji Turystycznej. Posiadamy duże doświadczenie w organizacji imprez firmowych, wycieczek po regionie. Współpracujemy z lokalnymi firmami zajmującymi się organizacją wolnego czasu w Krynicy-Zdroju.

Pensjonat Gaborek znajduje się w centrum Krynicy-Zdroju. Przyjmujemy gości z całego świata, jednak zasadnicza ich część to Polacy, Słowacy, Rosjanie, Białorusini, Węgrzy i Niemcy – głównie rodziny z dziećmi, grupy zorganizowane i firmy. Indywidualne podejście do naszych klientów, skierowane na jego potrzeby i oczekiwania – to niewątpliwy atut działalności pensjonatu. Szczególnie grupy zorganizowane mogą liczyć na pomoc w pełnej organizacji pobytu w Krynicy-Zdroju. Pensjonat Gaborek posiada 60 miejsc noclegowych, wyposażonych we wszystkie udogodnienia wynikające z kategorii 4 gwiazdek. Posiadamy własne zaplecze gastronomiczne i jesteśmy przygotowani do świadczenia pełnego dziennego wyżywienia. „Smacznie i zdrowo” – tak można podsumować naszą „kuchnię”, czego potwierdzeniem są liczne pozytywne opinie o serwowanych posiłkach oraz duża liczba zorganizowanych imprez okolicznościowych. Pensjonat posiada zaplecze SPA i odnowy biologicznej: jacuzzi, 2 sauny, masaże relaksujące oraz zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało.

J.CONRADA 39
31-357 Kraków
+48 694 478 037
Pokaż
Rok założenia: 2014
Magda Skalska-Burgess
WSPÓŁZAŁOŻYCIEL
+48 694 478 037

Podia

Działaność powstała z pasji do kolarstwa i została założona przez małżeństwo Max Burgess (z wykształcenia architekt) i Magda Skalska-Burgess (z wykształcenia prawnik). Pasja doprowadziła do powstania marki Podia. Marka Podia obejmuje:

  • Blog – z artykułami na temat ręcznie robionych rowerów szosowych, najlepszych tras do jazdy w Małopolsce, wydarzeń kolarskich na całym świecie;
  • Sklep – z autorską odzieżą (i dodatkami kolarskimi) projektowaną w Polsce i w UK oraz produkowaną tylko w Europie;
  • Wyjazdy kolarskie Podia Roadventures – ofertę turystyczną w pełni zorganizowanych wyjazdów kolarskich.

Działalność turystyczna Podia opiera się na Podia Roadventures, kilkudniowych wyjazdach kolarskich organizowanych w Małopolsce. Klienci mają zapewniony transport (transfer z lotniska), hotel, wyżywienie, prowiant na trasę, opiekę kolarza przewodnika, mechanika rowerowego, samochód techniczny na trasie. Podia ma prawie 12 tys. fanów na Facebooku i Instagramie; filmy promocyjne na YouTube, które produkuje, ogląda średnio 13 tys. osób. Podia miała już publikacje na swój temat w międzynarodowych magazynach rowerowych (Simpson, Soigneur, PNT, Steel, Fahrstil, Far Ride Magazine).

PLAC SZCZEPAŃSKI 7
31-011 Kraków
+48 12 411 36 09
+48 602 109 583
Pokaż
Rok założenia: 1990
Anna Grzywacz
DYREKTOR
+48 12 411 36 09

Point Travel DMCLeksury Krakow Tours

POINT TRAVEL DMC świadczy usługi w sektorze turystyki biznesowej od 1990 r. Zapewnia kompleksową obsługę konferencji, szkoleń, spotkań, od wyboru miejsca obrad, poprzez usługi cateringowe, organizację bankietów, materiały konferencyjne, transport, noclegi i atrakcje okołokonferencyjne, a także programy artystyczne, wycieczki lokalne dla uczestników i gości towarzyszących. Firma jest członkiem Polskiej Organizacji Turystycznej i zagranicznych organizacji turystycznych (Japan Association of Travel of Travel Agents, JATA). Ma 27 lat doświadczenia!

Touroperator oferuje klasyczne zwiedzanie z żywym przewodnikiem oraz imprezy integracyjne i motywacyjne; atrakcje Krakowa i okolicy wpisane na listę UNESCO – Stare Miasto, Kopalnia Soli Wieliczka i Kopalnia Soli Bochnia, Muzeum Auschwitz-Birkenau, pobliskie parki narodowe (Ojcowski z wapiennymi skałami i tajemniczymi zamkami, Tatrzański z góralską tradycją w Zakopanem, Pieniński z malowniczym spływem przełomem Dunajca) oraz miejsca związane z polską kulturą, tradycją i religią (Sanktuarium w Łagiewnikach, Dom Rodzinny św. Jana Pawła II w Wadowicach, Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej (UNESCO), Czarna Madonna w Częstochowie). Wszystkie imprezy realizowane na zamówienie, dostępne też jako wycieczki regularne dla turystów indywidualnych. Współpraca z licznymi kontrahentami pozwala na dobór miejsc obrad (sal konferencyjnych, centrów kongresowych, wystawienniczych, uczelni, teatrów, muzeów, obiektów sportowych), rezerwację hoteli o różnym standardzie, zapewnienie usług cateringowych od przerw kawowych po wystawne bankiety, realizację transferów dla grup i gości indywidualnych, wykorzystanie oferty kulturalnej – koncertów, festiwali, wydarzeń sportowych.

KOŚCIUSZKI 44/2
30-105 Kraków
+48 12 42 72 493
+48 602 343 775
Pokaż
Rok założenia: 1992
Jerzy Ubik
DYREKTOR
+48 602 343 775

Promenada, Votre Receptif en Pologne

Promenada specjalizuje się w turystyce przyjazdowej z krajów francuskojęzycznych do Polski i krajów ościennych. Tworzymy i realizujemy podróże turystyczne i pobyty. Nasze propozycje skierowane są do lokalnych biur podróży, stowarzyszeń i klientów indywidualnych. Realizujemy również podróże „szyte na miarę”, zgodnie z życzeniem klienta. Firma działa również w obszarze turystyki biznesowej i realizuje spotkania i konferencje. Promenada należy do organizacji zrzeszających: Réceptis Leaders, Selectour Afat, TourCom, Małopolska Organizacja Turystyczna. Rekomendacja Profesjonalnego Organizatora Kongresów wydana przez Urząd Miasta Krakowa.

Głównymi produktami realizowanymi w całości w Małopolsce są programy „Weekend w Krakowie” oraz „Kraków i Karpaty” w formie trasy objazdowej, a także „Wędrówki piesze w Karpatach”, „Pielgrzymki szlakiem Jana Pawła II i św. Faustyny”, a także seminaria i konferencje. Wszystkie nasze produkty są pakietami zawierającymi noclegi, wyżywienie, transport, przewodników francuskojęzycznych, wstępy do muzeów. Programy w Krakowie obejmują zwiedzanie Starego Miasta oraz dzielnic Kazimierz, Podgórze i Nowa Huta. Najczęściej zwiedzanymi obiektami są Zamek Królewski i Katedra na Wawelu, Kościół Mariacki, Muzeum Narodowe, ekspozycja „Damy z gronostajem”, synagogi i Fabryka Schindlera. Istotnymi etapami są też Muzeum Auschwitz-Birkenau i Kopalnia Soli w Wieliczce, nieco rzadziej Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Zalipie, Tarnów, Wiśnicz i Lipnica. Programy rozszerzone o Karpaty skupiają się głównie na atrakcjach Zakopanego, Podhala i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dłuższe wersje obejmują także etapy w Szczawnicy i Krynicy-Zdroju, co pozwala na wprowadzenie do programu Pienińskiego Parku Narodowego, zabytków architektury drewnianej, Starego Sącza itp. Realizujemy także produkty tematyczne, np. związane z festiwalem Misteria Paschalia.

RYTRO 302
33-343 Rytro
+48 18 414 35 00
+48 600 011 856
Pokaż
Rok założenia: 2011
Beata Handzel
PREZES
+48 600 011 856

Ryter-Ski S.C.

RYTER-SKI to spółka założona w celu prowadzenia Szkoły Narciarskiej. Początkowo organizowaliśmy jedynie naukę jazdy, głównie dla dzieci. Później zaczęliśmy organizować półkolonie pod nazwą Akademia Narciarska. Obecnie rozwinęliśmy się, prowadzimy ośrodek rekreacyjny pod nazwą Ryterski i z dużym powodzeniem współorganizujemy: półkolonie, kolonie, pobyty grup zorganizowanych, a także obsługujemy gości indywidualnych.

Ośrodek Rekreacyjny RYTERSKI to miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi przez cztery pory roku. Ośrodek położony jest u podnóża stoku narciarskiego, co stanowi bardzo atrakcyjne miejsce dla osób korzystających ze Stacji Ryterski Raj w okresie zimowym. Współorganizujemy pobyty grupowe dzieci i młodzieży, obozy sportowe, zielone i białe szkoły, a przede wszystkim pobyty dla osób ceniących spokój, przyrodę i aktywny relaks. Organizujemy konferencje, szkolenia i spotkania firmowe oraz imprezy okolicznościowe. Karczma serwuje dania kuchni domowej i regionalnej. Posiadamy dobrze przygotowaną strefę SPA i atrakcyjną ofertę turnusów rehabilitacyjnych – wpis do rejestru ośrodków OD/12/0031/16, wpis do rejestru organizatorów turnusów rehabilitacyjnych OR/12/0006/17. Oferta pobytów z zabiegami leczniczymi oraz z zakresu spa i wellness. Organizowanie imprez integracyjnych.